понеделник, 16 ноември 2020

Живот и Стил

Ве мачи сува кашлица? Во чаша топло млеко додадете ги овие состојки, па проблемот ќе го решите „преку ноќ“

Кашлицата е грчевита контракција на мускулите која што може да се излечи со т.н. народни лекови. Доколку во млекото додадете и малку...
Живот и Стил

Во нив нозете изгледаат повитко и подолго: Ова е единствениот модел на чизми кој ви е потребен оваа зима

Додека есента беше во знакот на бајкерските чизми, зимата ќе ја одбележат нешто поженствен модел на обувки. Станува збор за чизми до...
Промотер

Македонката од Лондон, Јова Радевска ви го претставува својот „Невин човек“/ Yova – „An Innocent Man“ (ВИДЕО)

Јова Радевска, македонската кантавторка која последниве години живее и твори во Лондон,  по последниот сингл, насловната тема од албумот...
Радио Милева

Овој учесник во „Никогаш не е доцна“ го расплака Жика Јакшиќ, а кога ќе слушнете зошто и вам ќе ви потечет солзи (ВИДЕО)

Еден од учесниците на музичкиот натпревар „Никогаш не е доцна“, Горан Филиќ – Гогац, кој има 53 години, ја раскажа својата животна...
Радио Милева

Актерката Ева Мендез го шокираше светот со третманот за убавина – многумина се исплашија од ова (фото)

Актерката Ева Мендез покажа како изгледа третманот што ја одржува младоста и на некои луѓе не им е добро од таа сцена. Сепак, тоа е прилично...
Радио Милева

Познатата „плус-сајз“ манекенка позираше гола, но сите забележаа еден детаљ кој не им се допадна (фото)

Плус сајз манекенката Ешли Греам 33-годишниот роденден го прославила на излет во природа со своето семејство, а за време на одморот објавила...
Радио Милева

„Пукна“ кумството: Откако таа го изигра, Срѓан Предојевиќ не сака „очи да и види“ на колешката и кума, Јована Јоксимовиќ (ФОТО)

Водителот Срѓан Предојевиќ стави крај на неговиот однос со неговата колешка, пријателка и кума Јована Јоксимовиќ откако, без негово...
Радио Милева

Милица Тодоровиќ врската со Петар Стругар ја нарече „промашај“, а сега конечно ја откри вистинската причина за раскинување

Пејачката Милица Тодоровиќ гостуваше во емисијата „Сценарио“ на Курир.рс во која што откри зошто повеќе не е во врска со Петар Стругар. Имено,...