четврток, 12 ноември 2020

Љубов и Секс

Сексуална едукаторка Бети Додсон: „За жената, најдобриот секс е оној што го има со самата себе“

Таа, честопати ја нагласуваше сексуалната зависност на жените од мажите, па затоа, веруваше, тие донесуваат долгорочни лоши одлуки. Веројатно...
Живот и Стил

Пригответе ги најкрцкавите пилешки крилца според рецепт кој го погледнаа повеќе од 18 милиони луѓе (видео)

„Дакгангјеонг“ е име за корејско пилешко кое се обожава низ целиот свет, благодарение на тоа што е сочно и крцкаво, зачинето и многу...
Мегафон

“Есенски музички свечености”: “Музика за 30 прсти” – концерт на Марија Вршкова, Сара Пројковска и Елена Атанасовска-Ивановска – пијано

Музичкиот фестивал “Есенски музички свечености” кој што и оваа година традиционално го организира Дирекцијата за култура и уметност...
Радио Милева

Запознајте ја Лора Ејми – жешката инструкторка која е дел од „влажните сништа“ на сите мажи (ФОТО)

Лора Ејми се најде во центарот на вниманието на јавноста кога се откри нејзината животна приказна и нејзината долга борба со анорексија....
Радио Милева

Почина уште еден познат српски глумец: Неговиот колега и најдобар пријател со драматични зборови се прости од него (ВИДЕО)

Српскиот актер Мирко Бабиќ почина на 72-годишна возраст, а тажната вест ја објави неговиот колега, актерот и режисер Радош Бајиќ. „Осамна...
Радио Милева

Дино Мерлин со новиот спот предизвика гадење, гнев и бес дека ги „исмејува“ српските чувства кон паднатите жртви: „Колку треба да си болен за да добиеш ваква инспирација?“ (ФОТО+ВИДЕО)

Новиот спот на Дино Мерлин, кој веќе наголемо се врти во регионот, предизвика бес, гнев, гадење и одвратност кај српската публика, бидејќи...
Радио Милева

Поранешната мисица објави фотографија на Инстаграм, а сите прашуваат само едно – „Носиш ли ти гаќички?“

Оливија Кулпо, поранешна мисица, често објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, кои ги следат околу четири милиони...
Радио Милева

„Роналдо е среќник“: Позите кои ги прави неговата свршеница Џорџина ја разбудија машката фантазија (фото)

Свршеницата на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, се почесто ги возбудува своите следбеници со провокативните...
Радио Милева

Сите ставаат ботокс на лице, во усните… а Александра Суботиќ и на уште едно најнеобично место: Старлетата се „шприца“ таму, каде што ретко кој! (ФОТО)

Поранешната ријалити учесничка Александра Суботиќ неодамна се породи, а сега реши да одвои малку време за себе и да се „ремонтира“....
Радио Милева

„Не можам да кажам дека се чувствувам подобро“: Марина Туцаковиќ по повеќемесечен молк проговори за тешката борба со карциномот

Текстописецот Марина Туцаковиќ се бори со карцином веќе подолго време, а по неколкумесечен молк, сега ја откри фазата на нејзината борба. –...