среда, 11 ноември 2020

Радио Милева

Од правник до економист, актер, учител: Eве какво образование имаат завршено членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Стручното жири на телевизиското шоу „Ѕвездите на Гранд“ честопати им го краде шоуто на натпреварувачките пејачи, а нивните дискусии,...
Радио Милева

Леонардо Ди Каприо веќе не е заводникот кој го знаеме: Актерот со вишок килограми „уловен“ на плажа (фото)

Леонардо Ди Каприо секогаш имаше врвни топ модели покрај себе, жените ширум светот не можеа одолеат на неговиот изглед, но сега тој малку...
Радио Милева

Српската водителка се фотографираше со бившиот сопруг за насловница, па доби ваква порака: „Перверзно… признајте дека сакате свингерај!“ (ФОТО)

Српската новинарка и ТВ водителка Наташа Миљковиќ и нејзиниот поранешен сопруг Срѓан Тимаров неодамна се фотографираа заедно за насловната...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ збесна, па за малку не крена рака на женско: Обезбедувањето ја спаси Миљана Кулиќ да извлече „жива глава“ (ВИДЕО)

Кристијан Голубовиќ и Миљана Кулиќ  за малку ќе направеа од „играчка – плачка“!  Причината за кавгата меѓу нив беа коментарите на...
Радио Милева

Mили им се закани на Ана Бекута и Снежана Ѓуришиќ: „Снимката ќе биде објавена и сите ќе ве видат“

Александар Милиќ Мили отиде чекор подалеку, па јавно им се закани на Ана Бекута и Снежана Ѓуришиќ затоа што не гласаа за неговиот кандидат. Имено,...
Радио Милева

Дуа Липа плукаше по Србија, си го присвои македонскиот ајвар како како албански производ, а сега и на едните и на другите им „продава“ карти за онлајн концерт! (ФОТО)

Пејачката со албанско потекло Дуа Липа (25), го шокираше регионот во претходните месеци промовирајќи ја таканаречената „Голема Албанија“,...
Радио Милева

Луна Ѓогани откри детали за бременоста, но и една работа која не може да си ја прости (фото)

Луна Ѓогани направи преседан и откри што има ново во нејзиниот живот. Таа откри дека нема да се пресели од Белград, како што беше објавено. „Иако...
Радио Милева

За малку тепачка во пушалната на “Задруга 4“, откако Марко Ѓедовиќ и скокна на Наташа Радан: „Ти ли мене ќе ми се дереш проститутко една, „половњачо“ распадната…“ (ВИДЕО)

Ниов ден, нов скандал во најфгледаното ријалити „Задруга 4“. Марко Ѓедовиќ и Наташа Радан влегоа во конфликтна расправија во просторијата...