вторник, 10 ноември 2020

Живот и Стил

Длабински ја хидрира и негува кожата, а се прави од само 3 состојки: Домашна маска за лице која мора да ја испробате

Кинезинките и Јапонките можат да се пофалат со совршен тен и лице без ниту една брчка. Тие редовно ја негуваат својата кожа со оваа маска,...
Радио Милева

Жешко садо-мазо издание на официјално, најубавата жена на светот: Бела Хадид отиде предалеку? (ФОТО+ВИДЕО)

Манекенката Бела Хадид е позната како жена која сака да се фотографира во оскудна гардероба и провокативни изданија, но се чини дека...
Радио Милева

Теа Таировиќ расоблечена во библиотека: Со заводлив поглед низ очила и книга в рака, кому му е гајле што чита разголената „интелектуалка“? (ФОТО)

Младата пејачка Теа Таировиќ многумина ја паметат по тоа што  заедно со покојниот Шабан Шаулиќ пееше на неговиот последен настап во...
Радио Милева

Неда Украден во страв за својот живот откако добива страшни закани: „Ќе ти ја отсечеме главата ако не се откажеш од тужбата“

Семејството на Неда Украден од Хрватска не ја остава пејачката на раат.  Според новиот број на таблоидот Скандал,  Неда ги тужела своите...
Радио Милева

Откако синот на Марина Туцаковиќ ја прозва Цеца и ја нарече „воен профитер“, се огласи Марина и го даде својот коментар

Откако синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лака Радуловиќ, ја прозва пејачката Цеца Ражнатовиќ и ја нарече воен профитер сите беа изненадени,...
Радио Милева

„Така почна пеколот“: Беквалац проговори за сообраќајката на бившиот сопруг и кои последици ги има од тогаш

Музичката sвезда Наташа Беквалац гостуваше во емисијата „Ексклузивно“ и по тој повод откри кога мачи мака со цигарите како порок. По...
Радио Милева

Слаѓа – Алегро откри зошто немањето тезги заради коронапандемијата не и паѓа тешко: „Од дете навикната сум со малку“ (ФОТО)

„Не барам раскош и комоција, туку само разбирање. Важно е луѓето самите да ви дадат утеха. Јас тоа го добивам од мојот сопруг најмногу....
Радио Милева

Пејачката Јана Тодоровиќ проговори за конфликтот со колешките: „Сека ми ја украде песната, а Стоја престана да ми се јавува“

Српската пејачка Јана Тодоровиќ не е во добри односи со колешките Сека Алексиќ и Стоја Новаковиќ. Иако избегнува озборувања и кавги,...