понеделник, 9 ноември 2020

Радио Милева

Бугарската фолк фурија, пејачката Марија одново гола: На ваков корсет, не одат гаќички (ФОТО + ВИДЕО)

Бугарската фолк фуријата Марија можеби не е веќе така популарана заради песните, па дури  слободно и може да ја заврши својата пејачка...
Љубов и Секс

Невестата секогаш се наоѓа од левата страна на младоженецот – ја знаете ли причината за овој обичај?

Обичај на свадба е невестата да се наоѓа од левата страна на младоженецот. Оваа традиција датира од времето кога браковите биле договорени,...
Радио Милева

Oва досега се нема случено во „Ѕвездите на Гранд“: Кандидатка се појави во патики и маица, а Снежана Ѓуришиќ стана да и аплаудира

Кандидатите во „Ѕвездите на Гранд“ изгледа дека најголем страв имаат од коментарите на жирито, посебно можеби од Јелена Карлеуша која...
Радио Милева

Ипек од „Истанбулската невеста“ ја раскина петгодишната врска и веднаш си фати девет години помладо момче (фото)

Турската актерка Дилара Аксујек ги освои срцата на гледачите со улогите во сериите „Милост“ и „Истанбулската невеста“, а сега се...
Радио Милева

Ќерката на Миле Китиќ шокираше со тетоважата, ама ја шокираа и неа: Крст над аналниот отвор, доволна возбуда за брачна понуда? (ФОТО)

Ќерката на познатата српска фолк ѕвезда Миле Китиќ, според популарноста, се заканува дека ќе го надмине својот славен татко. Елена Китиќ...
Радио Милева

Пријовиќ не можеше да издржи: „Сама финансирам се’! Постојано слушам дека без Филип и Брена немаше да успеам!“

Александра Пријовиќ е една од најуспешните пејачки на помладата генерација во Србија, па не е изненадувачки што на многу колеги им е...
Радио Милева

Српската пејачка има замок во Германија: Во дворот има мало езеро, а од бројот на собите може да се изгубиш (фото)

Иако таа не зборува за тоа често, семејството на познатата фолкерка Јане Тодоровиќ е сопственик на замокот. Оваа импозантна зграда се...