четврток, 5 ноември 2020

Радио Милева

Заради неплатен долг, извршители во домот на Аца Лукас: Додека му го запленувале имотот, на пејачот му се слошило, се сомнева дека е можен инфаркт?

На фолкерот Аца Лукас итно му била укажана лекарска помош, откако му се слоши во домот. Извршители денес влегле во станот на Лукас, со...
Радио Милева

На денешен ден почина Милан Младеновиќ, лидерот на култните ЕКВ: „Ти си сета наша болка… на една цела изгубена генерација“ (ВИДЕО)

Легендата на југословенскиот рок, основач на неколку култни бендови што го одбележа растот на многумина и иницијатор на новиот бран...
Радио Милева

Наташа Беквалац за емотивниот живот: „Се бакнувам со пријателите во уста, емотивниот живот ми е нула“

Пејачката Наташа Беквалац тврди дека во нејзиниот живот со години нема ни флерт и дека се радува на убави емоции, но без  веридби и потпишување...
Радио Милева

Мокра и препотената манекенка го покажа задникот од милион долари: Oваа Инстаграм девојка позираше во танга во теретана

Сомер Реј има нешто повеќе од 25 милиони следбеници на својот Инстаграм профил кои редовно ја следат и ги коментираат нејзините разголени...
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ објави досега невидена фотографија со Ноле од почетоците на нивната врска и моментот кога и подарил 1001 роза (фото)

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, објави ретро фотографија на која двајцата ја прославаат двегодишнивата...
Радио Милева

Пејачката ја прозва Луна Ѓогани: „Детето нека и е живо и здраво, но за 15 години ќе го гледаме во ријалити“

Веста за бременоста на Луна Ѓогани е „тема“ во медиумите во Србија, но има колеги од Луна од реалното шоу кои немаат што да кажат на...