среда, 4 ноември 2020

Живот и Стил

Европски совет за храна: Намирници кои никако не смее да ги подгревате, можат да бидат опасни и канцерогени

Европскиот совет за исхрана предупредува дека не е добро да загревате претходно приготвени јадења. Тоа може да доведе до непосакувани...
Радио Милева

Бившто момче на Милица Тодоровиќ, колега – пејач и некогашна “Гранд ѕвезда“ отвори слаткарница (ВИДЕО)

Од музика во време на корона пандемија нема живот, па фолк-пејачот Ненад Јовановиќ отвори слаткарница. Оваа добра вест ја воодушеви...
Радио Милева

Кија Коцкар сурова кон бившиот сопруг, искрена кон себе: „Еднаш веќе избрав сиромашен и дебел“ (ФОТО)

Кија Коцкар при најновото свое гостување во „Амиџи шоу“, одговараше на разни прашања, а во еден од своите одговори го прозва поранешниот...
Радио Милева

Oва камерите не го забележаа: Вака изгледаше средбата меѓу Кристијан и Станија пред да влезат во „Ами Џи шоу“

Сношти во емисијата „Амиѓи шоу“, гости беа Кристијан Голубовиќ и Станија Добровојевиќ. Ова беше нивно прво соочување, откако старлтета...
Радио Милева

Го оставила еден месец по породувањето: Eве како изгледа таткото на ќерката на Александра Радовиќ

Пејачката Александра Радовиќ со бизнисменот Александар Зеремски ја има ќерка Нина, за која е многу приврзана. Александра долго ја криеше...
Радио Милева

За Брена нема зима: Ни на крај памет нема да ви падне кому балканската фолк дива му ја издава вилата додека патува низ светот

Пејачката сфатила како да го користи својот дом додека последните месеци патува низ светот. Лепа Брена дефинитивно има чувство за бизнис...