вторник, 3 ноември 2020

Љубов и Секс

Откриени идеалните години за стапување во брак- ова нема да им се допадне на тие што сметаат дека се уште им е рано

Излегува дека тајната на среќен брак лежи во возраста на парот. Ова го утврдиле американски социолози, пренесува порталот Marriage.com. Според...
Живот и Стил

И удобни и практични – чизмите кои ги носеше и принцезата Дајана се враќаат на „голема врата“ оваа есен

Ги носеле и принцезата Дајана, Кејт Мос… Тие и понатаму се тренд и вистински избор за вас. Удобноста е секогаш на првото место. Тоа...
Живот и Стил

Цинкот му е непријател на коронавирусот: Еве што треба да јадете за да бидете здрави оваа зима

За да избегнете инфекција со коронавирус во зима, задолжително вклучете ги овие пет намирници богати со цинк, советува „Пигл тајмс“. Според...
Радио Милева

Ќе биде жешко и жестоко: Станија и Кристијан вечерва ќе имаат средба лице в лице, ама ниту на суд, ниту во „Задруга 4“ (ФОТО)

Најактуелната приказна во последните неколку месеци нема да го добие својот епилог на суд како што беше планирано, ниту пак во реалното...
Радио Милева

Вики Миљковиќ го услови Саша Поповиќ: „Заштити ме или си одам! Нема да пијам лекови за смирување поради Карлеуша!“

Вики Миљковиќ повеќе не може да издржи понижување, критики и навреди на нејзина сметка, па му се закани на Саша Поповиќ дека ќе го напушти...
Радио Милева

Раперот Вук Моб јавно обзнани дека Кија Коцкар во иста недела била интимна со тројца, а таа му возврати: „Лаже, ќе го тужам“… па се премисли (ВИДЕО)

Откако Раперот Вук Моб јавно обзнани дека Кија Коцкар во иста недела била интимна со тројца,  таа му возврати, така што пејачката реши...
Радио Милева

Холивудскиот заводник со комплетна трансформација: Никој не го препознава ќелав со седа брада (фото)

Славниот холивудски актер има нова улога поради која целосно се трансформираше по што тешко би го препознале. Станува збор за Џорџ Клуни...