понеделник, 2 ноември 2020

Мегафон

„Записите на учителот“ од Влатко Стојковски – збирка која со убаво напишаниот збор ви ги стопли срцата

Би ги подигнал планините на овие плеќи за да можам уште еднаш да те слушнам како однекаде довикуваш: „Сине, убаво ни е овде! Да постоиме...
Радио Милева

Душан Свилар победи во „Ѕвездите на Гранд“, но сега не ја поднесува естрадата – еве што работи денес (фото)

Не е тајна дека Душан Свилар, победникот во третата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, бил згрозен од скандалите на сцената и посочи дека...
Радио Милева

Сенидах се подложи на „вампирски третман“: За „Ноќта на вештерките“ сите се маскираа, а пејачката се подмладуваше… со сопствената крв! (ФОТО)

Словенечката поп пејачка со босанско потекло Сенида Хајдарпашиќ, попозната  како Сенидах објави фотографија со која шокираше многумина. Имено,...
Радио Милева

Ќерката на Каја Остојиќ го поминала роденденот во болница: Пејачката минала низ вистинска драма

Српската пејачка Каја Остојиќ изјави дека неодамна поминала низ вистинска драма, кога нејзината ќерка Николина завршила во болница. Како...
Радио Милева

Добро утро Србијо, јас си отидов: Тијана-Ајфон се налути, па си стана и замина среде гостување во жива емисија на утринската програма (ФОТО)

Старлетата и поранешна учесничка во неколку реални шоуа, Тијана Максимовиќ, попозната како Тијана – Ајфон, беше гостинка во Утринската...