четврток, 22 октомври 2020

Љубов и Секс

Мажите и жените се љубоморни поради различни причини и постои научно објаснување зошто е тоа така

Љубомората е многу силно чувство што во голема мера влијае на начинот на кој човекот размислува и се однесува. Иако се тврди дека е заедничка...
Живот и Стил

2 опасни симптоми поврзани со штитната жлезда кои не смеете да ги игнорирате – веднаш посетете доктор

„Основната функција на штитната жлезда и причината за нејзиното постоење е лачење на хормонот Т4 и Т3. Хормоните на штитната жлезда...
Радио Милева

Новата заедничка песна на бугарската пејачка Гери Никол и нашиот Слаткаристика претрпе тотално фијаско: Бугарите ја прогласија за евтин турбо фолк! (ФОТО)

Долго очекуваната заедничка нова песна на бугарската поп ѕвезда Гери-Никол и нашиот Слаткаристика не и го донесе очекуваниот успех...
Радио Милева

„Доколку Станија влезе во ‘Задруга 4’, ќе ве исечеме на парчиња“- со овие зборови луѓето на Кристијан Голубовиќ наводно му се заканувале на семејството на старлетата

Кристијан Голубовиќ вчера беше изнесен од реалното шоу „Задруга 4“ и однесен во Основното јавно обвинителство во Рума поради упатените...
Радио Милева

Откако излегоа од „Задруга“ Луна и Марко заработуваат 30 илјади евра месечно, а кога ќе слушнете од што ќе превртите очи

Луна Ѓогани и Марко Миљовиќ по напуштањето на „Задруга“, имаа план да снимаат видео клипови и даги објавуваат на нивниот јутјуб канал,...
Радио Милева

Папараците ја „уловија“ пејачката Ана Севиќ низ улиците на Белград во осмиот месец од бременоста (фото)

Ана Севиќ го прослави 35-от роденден, а деновиве беше фотографирана од папараците како шета низ Белград, па сите имаа шанса да го видат...
Радио Милева

Ги прашаа неговите сограѓани во Краљево што мислат за него, па еве што велат соседите, неговиот фризер, келнерот, случајните минувачи… за Кристијан Голубовиќ (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ во јавноста има слика на опасно момче. Тој честопати се фали без пардон како не одговарал за повеќекратни убиства,...
Радио Милева

Милица Павловиќ ја „пукна“ адреналин на сцена, а од скокањето и испаднаа градите сосе брадавици, без да забележи (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната српска пејачка Милица Павловиќ за време на својот настап се појави со новата фризура, но во текот на вечерта, фановите наместо...
Радио Милева

„Сиромашна селанка“: На Рада Манојловиќ и беше тешко, но ги откри овие болни моменти од животот пред да стане позната

Имено, додека одела во основното училиште во Жабjак, на четири километри оддалеченост од нејзиното село Четереш, децата ја исмевале...