среда, 21 октомври 2020

Радио Милева

Ексклузивно: Кристија Голубовиќ од „Задруга 4“ однесен на распит во судот, заради заканите со смрт кон Станија (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ денес, 21 октомври 2020 година привремено го напушти реалното шоу „Задруга 4“ и беше спроведен во судот во Рума на...
Радио Милева

За малку катастрофа во „Задруга 4“: Се спречкаа Филип Цар и Кристијан Голубовиќ, обезбедувањето едвај ги додржа да не падне крв! (ВИДЕО)

За време на забавата  што вчеравечер продукцијата ја организираше за учесниците во „Задруга 4“, дошло до жесток судир помеѓу Кристијан...
Радио Милева

На бремената Луна Ѓогани, Марко Миљковиќ и го направи, ама Слоба Радановиќ ќе и го „крсти“ детето: Таа сака да му даде име на бебето што и го одбра бившото момче во „Задруга 2“!?

Луна Ѓогани  на бебето што ќе му го роди на Марко Миљковиќ решила да му  даде име што го смисли со нејзиниот поранешен љубовник од „Задруга...
Радио Милева

Џан и Санем од „Роамтичарот“ заминаа за Италија во време на коронавирус, а за тоа дебело ги платија

Турските актери Џан Јаман и Демет Оздемир кои се популарни од улогите во серијата „Романтичарот“, неодамна беа во Италија. Актерската...
Радио Милева

Поднесено е обвинение против гастарбајтерот кој ја прогнуваше Јелена Розга и сакаше секс со неа

Општинското државно обвинителство во Сплит поднесе обвинение против Драган Ц. (53) и побара од судот да ја прифати нивниот кривичен налог,...
Радио Милева

Овие славни дебело профитираа од разделбите: Ова се најскапите и најскандалозните разводи на сите времиња

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна,...
Радио Милева

Ќерката на Брус Вилс и Деми Мур проговори за своето прво сексуално искуство: „Не бев возвудена поради тоа“

Румер Вилс, 30 годишната ќерка на Брус Вилс и Деми Мур проговори за своето прво сексуално искуство. Таа открива дека првиот секс го имала...
Радио Милева

Славниот фудбалер водел двоен живот: Сопругата ја открила суровата тајна дека тој има и друго семејство (фото)

Поранешната сопруга на славниот фудбалер Патрис Евра се шокирала кога дознала дека тој ја изневерувал со друга жена, пишува „The Sun“....