петок, 16 октомври 2020

Мегафон

Невладината организација „Отворена порта“ со јавна панел дискусија на тема „20 години борба против трговија со луѓе“

Невладината органицазија „Отворена порта“ одбележува 20 години од своето основање и активно делување во борбата против трговија со...
Радио Милева

Ана Николиќ жестоко одговори на написите дека била во затвор кај Раста и правела скандал: „Треба да застанете кога го спомнувате неговото име“

Деновиве една од главните теми во регионалните медиуми е апсењето на Стефан Ѓуришиќ Раста поради поседување на наркотици. Српските...
Радио Милева

Драма во домот на светски познатиот музичар: Сопругата му кажала дека оди на пат, па се омажила за друг!

Музичарот Фил Колинс моментално доживува вистинска љубовна драма. Според странските медиуми, 69-годишникот решил да ја истера својата...
Радио Милева

Каролина Гочева на 13 годишнината oд смртта објави невидени фотографии со Тоше Проески: „Не може да се забoрави некој кој направил толку многу за паметење“

Денес (16.10.2020) се наполнуваат 13 години од смртта на најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески. Тоше почина во 2007 година на пат...