четврток, 15 октомври 2020

Мегафон

Две години по смртта на Влатко Илиевски: Објавена компилација со неговите хитови – „За љубов се пее до крај“

Две години по прераната смрт на пејачот Влатко Илиевски, во негова чест објавена е компилација на неговите музички хитови под наслов...
Лице в Лице

Болна исповед на главната хероина од „Романтичарот“ за тешкиот живот што го нема ни во турска серија: „Јас и сестра ми бевме физички злоставувани од нашиот татко!“ (фото)

Демет Оздемир е една од најозборуваните имиња во последниот период од турскиот шоуизнис. За 28-годишната актерка многу се зборува и преку...
Радио Милева

Откако доби партиска функција, Наумче Мојсовски потценува професии: Додека му го чува грбот на Заев, заборава која држава ја претставуваше, па како функционер на Северна, Република Македонија не смее ни да ја спомне!

Владата на Зоран Заев пред два дена официјално го назначи поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски за нов директор...
Радио Милева

Потресни слики од болница по сообраќајната несреќа на бившиот „задругар“ Јовица Путниковиќ: Тешко се опоравува, а свршеницата која е сега во „Задруга 4“, наместо да праша за него – го изневерува! (ВИДЕО)

Јовица Путниковиќ, поранешниот учесник во реалното шоу „Задруга“, кон крајот на септември доживеа сообраќајна несреќа и претрпе тешки...
Радио Милева

Јелена Карлеуша со разголени гради и колкови позираше само по црни гаќички: „Мммммм… каква милфица со илјада лица“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша е позната не само по својот провокативен став, туку и по својот имиџ, за кој би можело да се каже дека многу вложува во...
Радио Милева

Нов напад кон Ана Николиќ: „Подобро ќе беше да не се разголуваш, види се како изгледаш!“ (фото)

Пејачката Ана Николиќ се фотографираше пред познат хотел, а најголемо внимание привлекоа нејзините тенки нозе. Мини фустанот дополнително...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ проговори за она што поголго време го крие од фановите, а одговорот не им се допадна на многумина

Анастасија Ражнатовиќ откри што бара од нејзините соработници, па зборуваше за одлуката да паузира во објавувањето песни. – Луѓето...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ жестоко ја нападна Марија Кулиќ: „Вие сте тука за да луѓето ви се исмејуваат“

Во реалното шоу „Задруга“, Кристијан Голубовиќ беше гост во радио емисијата „Амнезија“ каде што одговараше на прашања, а потоа упадна...