понеделник, 12 октомври 2020

Радио Милева

Јами пред пластичните операции беше тотално поразлична, а на оваа ретро фотографија едвај ќе ја препознаете (фото)

Пејачката Јасна Миленковиќ Јами честопати беше мета на прозивки поради естетската хирургија, а на самиот почеток на нејзината кариера...
Радио Милева

Сите ја знаете Бергузар или попозната како Шехерезад, а ова е првата сопруга на Халит Ергенч (фото)

Убавата турска актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, не е единствената жена со која актерот Халит Ергенч беше во брак. Имено,...
Радио Милева

Ера Ојданиќ се огласи по смртта на Бора Дрљача: „Многу ми е тешко…почина мојот пријател, колега…“

Познатиот пејач Бора Дрљача по тешко боледување почина во неговиот дом. Неговиот долгогодишен пријател и колега Ера Ојданиќ тешко ја...