сабота, 10 октомври 2020

Мегафон

Додека коронавирусот се заканува половина Македонија да ја зарази, струмички „Аватар“ си „гази“: За „ортаците на власта“ законот не важи! (ВИДЕО)

Додека земјава брои рекорни троцифрени бројки на заразени и зголемена бројка на починати од коронавирусот кој се заканува половина...
Мегафон

Меѓународниот фестивал за литература и илустрација за деца „Литера“ се отвора со изложба посветена на доајенот Димитар Кондовски

Едукативни работилници за деца, изложба на илустрации од големиот уметник Димитар Кондовски, дебати ќе бидат дел од програмата на второто...
Радио Милева

Близначките Марија и Магдалена разочарани од власта, пред две години си заминаа од Македонија, а сега производите на македонските „сестри – спартанки“ се атракција во Германија (ФОТО)

Марија и Магдалена Гаврилови – сестрите близначки од Кочани, пред неколку години беа многу популарни на социјалните мрежи. По студиите...
Радио Милева

Викторија Јаначковиќ покажа необичен свршенички прстен: Бракот за неа, или бракот со неа е… „руски рулет“? (ФОТО)

Некогашната мисица, екс шефица на кабинет на во Министерството за култура на РМ, дипломиран стоматолог  и топ модел, убавата Викторија...
Радио Милева

Слаткар работи турбо: На Сања Николиќ „и направи“ бебе, а знаете ли што и направи на Сузана Гавазова? (ФОТО+ВИДЕО)

Неодамна Марко Маринковиќ – Слаткаристика и неговата поубава половина Сања Николиќ, објавија на Инстаграм дека го добиле својот...
Радио Милева

Марина Тошиќ „се пали“, сама да се гали: Прво си поигра со мачето, а потоа си го зграпчи га*ето, па сопствените гради… (ФОТО)

Дека Марина Тошиќ е една од најзгодните пејачки што некогаш опстојувале на македонската, а сега и на бугарската естрада, оддамна е познато....