среда, 7 октомври 2020

Мегафон

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите протестираа пред владата: Заев „уцвика“ па итно прифати да се сретнат? (ФОТО)

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите денес, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред владата...
Промотер

Лара Иванова ја промовираше и англиската верзија на песната „За нас“, насловена како „Goodbye – Break Up Song“ (ВИДЕО)

Младата македонска пејачка Лара Иванова ја промовираше и англиската верзија од песната „За нас“, овој пат насловена како „Goodbye (Break...
Радио Милева

Карлеуша одново ги „збудале“ обожавателите: Раскалашени пози со раширени нозе и садо-мазо „валкан танц“ (ФОТО+ВИДЕО)

Шокантна, интригантна, провокативна, контровезна, перверзна… Можете што сакате да кажете за српската поп-фолк дива Јелена Карлеуша...
Радио Милева

Драма во домот на Џенифер Лопез: Нејзината ќерка повеќе не може да поднесе да живеат заедно и сака да ја напушти мајка си

Американската пејачка и актерка, 51-годишната Џенифер Лопез безброј пати нагласи во интервјуата дека нејзините деца, 13-годишните близнаци...
Радио Милева

Саша Матиќ заплака на емисија во живо: „Заминав од Белград бидејќи изгубив драги луѓе поради коронавирус“

Пејачот Саша Матиќ се присети на драгите луѓе кои ги загуби изминатиот период поради коронавирусот, и откри дека по погребот на неговиот...
Радио Милева

Порасна синот на Вики Миљковиќ: Гордата мајка по повод роденденот на наследникот сподели досега невидени фотографии (видео)

Пејачката Вики Миjковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ го прославија 13-от роденден на нивниот син Андреј. Пејачката и член на жирито...