октомври 2020

Радио Милева

Заради неа мораа да стават предупредување: Кога Едина Муса крева, на другите теговите сами им паѓаат! (ФОТО+ВИДЕО)

Некои работи се дефинитивно дадени од Бога… или од Алах, зависи во кого веруваш! Ама верувајте дека она што може да се види со голо...
Радио Милева

Кој ја гледа панорамата на Скопје, ако не мора, кога има многу поубав поглед… на Нора (ФОТО+ВИДЕО)

Скопјани секој слободен миг го користат да избегаат надвор од градот, во чија околина има преубава природа, ама и убави локации со луксузни...
Радио Милева

Бојана Нушкова – долгоногата убавица која ќе и ја украде славата на Катарина Ивановска (ФОТО+ВИДЕО)

Крупни зелени очи и долга руса коса, вита става на која никој не може да остане рамнодушен и долги нозе, како заштитен знак. Ако на сето...
Радио Милева

Дали Антониа Гиговска и Иван Јованов од „Либеро бенд“ се исто како што беа Ноне и Ристе Тевдоски од „Браво бенд“? (ФОТО)

Музичката кариера на една од најнадежните и најталентирани млади македонски пејачки Антониа Гиговска, па и приватниот живот и врската...
Љубов и Секс

Ниту една паметна жена не се согласува на ова: 5 работи кои не треба да ги правите за мажот кој го сакате

Колку и да го сакате мажот со кој што сте, некои работи се едноставно неприфатливи. Паметната жена никогаш не ги прави овие 5 работи за...
Живот и Стил

Доволно е да консумирате само една лажичка дневно: Оваа народна мешавина го јакне имунитетот до максимум

Започнувајте го секое утро со лажичка од овој народен лек и ќе бидете здрави цела година! Во период кога сме на удар на сезонскиот грип...
Радио Милева

Зорица Брунцлик сака да се смират, Лепа Брена не сака ни да чуе: Ако еднаш не функционирало, нема ни втор пат! (ФОТО)

Во последно време, Зорица Брунцлик се повеќе жали што не е толку блиска како порано со Лепа Брена, па преку заеднички пријатели се обиде...
Радио Милева

На Дара – Бубамара и синот и љубовникот и се во пуберет: Во заблуда е ако мисли дека син и’ ќе прифати негов „врсник“ да спие со мајка му! (ФОТО)

Фолкерката Дара – Бубамара доживува нова младост. До душа, којзнае која по ред…. Не се крие и јавно се забавува со 24 години помладо...
Радио Милева

Раперот Вук Моб ја уништи Кија Коцкар пред мајка и’ Надица и останатите учесници во „Задруга 4“: „Ќерка ти општеше со мене, со Стефан Кариќ и Слоба Радановиќ во една недела, во исто време (ВИДЕО)

Раперот Вук Моб, кој вчера се скара со мајката на Кија Коцкар, Надица Зељковиќ и Сања Станковиќ, сите учесници во „Задруга 4“, побара...