петок, 25 септември 2020

Живот и Стил

Најдоброто од Samsung за најуспешните: Galaxy Z Fold2 – телефонот што ја менува иднината, пристигна и во Македонија

Galaxy Z Fold2 е телефон кој што ја менува иднината, а овој месец Samsung го претстави и на македонскиот пазар. Број еден телефонот на преклоп во...
Живот и Стил

Како да ја ублажите главоболката?Наместо да земате лекови, подобро да ги избегнувате овие намирници!

Еве кои намирници треба да ги избегнувате кога имате главоболка: Авокадо Авокадото е потенцијален извор на тирамин, компонента што...
Љубов и Секс

Експертите советуваат: „Жените на овие начини може да го продолжат својот оргазам и повеќе од 20 секунди“

За жените да бидат во добро расположение, потребно е на неделно ниво да доживеат најмалку три оргазми. Ви пренесуваме неколку совети...
Радио Милева

Заменик градоначалникиот на Белград, Горан Весиќ ја обелодени платата на Иван Ивановиќ: „Еве колку заработува овој полуписмен уличар, кој се најде на телевизија“ (ФОТО)

„Претходните денови утврдивме многу факти од животот на Иван Ивановиќ, полуписмен уличар кој се најде на телевизија“ – напишал...
Радио Милева

Се сеќавате ли на Кристина Мандарина? Потроши 3 500 евра на естетски корекции и изгледа како друга личност

Атркативната Кристина Панева или позната како Кристина Мандарина од Хрватска го привлече вниманието на јавноста  како атрактивна...
Радио Милева

Дворот го претвори во детска бајка: Сека Алексиќ му славеше роденден на синот Јаков (фото)

Постариот наследник на Сека Алексиќ, Јаков, го славеше четвртиот роденден, а пејачката по тој повод направи роденденска забава во дворот. Местот...
Радио Милева

Осамна скандалозно видео на политичар: Среде виртуелна седница, девојката му седнала во скут, ја соблекла маичката и почнале да водат љубов (ВИДЕО)

Пратеник од Аргентина бил суспендиран откако камерите забележале како води љубов со својата партнерка, за време на вирутелната седница. За...