четврток, 17 септември 2020

Промотер

Борис Цветановски како „Ris Flower“ ќе се претстави пред светската музичка сцена, за почеток со – „Translucent” (ВИДЕО)

Во бројно присуство на афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари во средата во кафулето „Каза бар“ во Скопје...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ сериозно се закани: „Ако Станија не ми се извини што ми ги навреди децата, ќе ја убијам, па ја лежел и 40 години“ (ВИДЕО)

Кристијан Голубовиќ изјави дека ќе ја убие Станија Добројевиќ ако таа искрено не му се извини за спомнувањето на неговото дете. „Навикнат...
Радио Милева

Би го познале ли ваков? Еве го Гарип од „Истанбулската невеста“, а ова е и неговата вистинска сопруга (фото)

Танер Левент, турскиот актер кој го гледате во улогата на Гарип од серијата „Истанбулската невеста“, има богата кариера како актер,...
Радио Милева

Позната српска пејачка јавно објави како му го уништува возилата на доскорешниот љубовник, откако го фати во прељуба: „Вака завршува автомобилот на еден е*ач“ (ФОТО)

Познатата српска пејачка Љупка Стевиќ на своите Инстаграм приказни објави шокантно видео на кое се гледа како му ги издупила гумите,...
Радио Милева

Принцот Хари го прослави својот 36 роденден, а еве каква честитка доби од братот Вилијам и Кејт Мидлтон

Војводата од Сасекс, принцот Хари го прослави својот 36 роденден во новиот дом во Лос Анџелес, а изгледа неговото семејство не го заборави...
Радио Милева

Богдана Ражнатовиќ и сестра и Бојана секогаш се нашминкани, но излзе дека најстарата Наташа е најубава и без шминка (фото)

Сестрите Родиќ се во центарот на вниманието подолго време, а на ред е и најстарата –Наташа. Сетрата на Богдана ражнатовиќ, Наташа Родиќ...