вторник, 11 август 2020

Мегафон

„Солидарни за срцето на Скопје“ – граѓаните на собирот за спас на „Универзална сала“ со јасна порака: Реконструкција и санација на истата локација, наместо нејзино уривање и дислокација

Најавениот собир за поддршка на „Универзална сала“ се одржа вечерва, вторник, 11 август 2020 година,  пред платото на салата во 20 часот....
Живот и Стил

Овие 3 хороскопски знаци најмногу се расфрлаат со пари – Може целата плата да ја потрошат во еден ден

Факт е дека сите ние сакаме малку да се опуштиме, а понекогаш и да потрошиме повеќе на одредени работи што нè прават среќни, како облека,...
Радио Милева

Карлеуша од петици до гуша: Од секси колекцијата бикини на русокосата, „ќе ви се исправи“… косата! (ФОТО+ВИДЕО)

Музичката sвезда Јелена Карелуша никогаш не престанува да импресионира со своите жешки фотографии. Како што е познато, Карлеуша во...
Радио Милева

Ивана Шопиќ во емисија ги покажа „гаќичките“ додека ги прексрстуваше нозете: На задругарката „мачето“ и лежи во „леопардово крзно“ (ВИДЕО)

Поранешната „задругарка“, цицлестата  Ивана Шопиќ во емисијата „Задруга – Народот прашува“ дојде провокативно облечена. Длабоко...
Мегафон

„Солидарни за срцето на Скопје – Универзална сала“: Вечерва граѓански собир пред платото на „Универзална сала“ против нејзиното уривање

„Иницијативата Солидарни за срцето на Скопје – Универзална сала  вечерва, вторник, 11 август 2020 година, пред платото на Универзалната...
Мегафон

„Летна кампања 2020 на РСБСП“: Мотодефиле и симулациона вежба на сообраќајна незгода со повреден мотоциклист (ФОТО)

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП), МВР, Мотоциклистичката федерација и Црвен крст – Скопје, организираа...