понеделник, 10 август 2020

Мегафон

„Евровизија“ добива американска верзија: „The American Song Contest“ – музички натпревар на секоја од државите во САД

По повеќегодишни гласини, полупотврди и изјави на анонимни извори, конечно и официјално е соопштено дека најпопуларното музичко натпреварувањето...
Радио Милева

Топ изгледа, живее на висока нога, беше во врска со некои од неговите колеги… ама знаете ли од што заработува ќерката на Топалко? (ФОТО)

Хелена Топаловиќ важи за една од најатрактивните ќерки на познатите, а токму поради нејзиниот изглед, но и заради нејзините љубовни...
Радио Милева

Татко и е од Дебар, мајка и од Гостивар: Светски познатата музичка ѕвезда е болна и ќе се оперира од синуси!

Светски познатата пејачка Бебе Реџа, поради тешка инфекција на синусите, ќе биде оперирана, пренесуваат албанските медиуми. Веста ја...
Мегафон

Гаро Тавитјан Јуниор е за балансирано решение: „Универзална сала во ново руво со ист или малку проширен капацитет на иста локација со подземен паркинг и интегриран зелен парк“

Идејата за уривање на Универзална сала ја крена јавноста на нозе, го бунтуваше народот, па на неговите реакции на социјалните мрежи...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ за прв пат се сликаше во бикини: Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ никогаш во костим за капење, а камо ли повеќе од тоа“ (ФОТО)

Модните комбинации што ги носеше за време на учеството во музичкото талент шоу  „Ѕвездите на Гранд“, во кое таа и победи, секогаш беа...
Радио Милева

Николина Пишек поминала низ драма на одмор: Водителката и нејзиното семејство ограбени и исфрлени од вилата каде биле сместени

Водителката Николина Пишек и нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ поминале низ вистински пекол на одмор во Хрватска. Имено, водителката...