петок, 7 август 2020

Мегафон

„Солидарни за срцето на Скопје на 11 август во 20 часот“: Собирот со хепенинг за поддршка на „Универзална сала“ заради временските неприлики одложен за во вторник

Покрај многубројните реакции против уривањето на „Универзална сала“ на чије место градските власти и градоначалникот Петере Шилегов...
Радио Милева

Среде сендвичара во центарот на Белград, учесникот во „Задруга“ го „копаше“ носот: Бора – Сантана ги „чешаше синусите“… одвнатре! (ФОТО)

Бидејќи учесниците во штотуку завршената сезона на реалното шоу „Задруга 3“ сè уште се актуелни, се обидуваме да ви ги донесеме најновите...
Радио Милева

Најголемиот хит на Цеца, требало да го испее оваа позната српска пејачка, арно ама, песната која сите ја знаете на крај завршила кај балканската фолк дива (ФОТО)

Композиторот и продуцент Александар Милиќ – Мили и најпознатиот текстописец Марина Туцаковиќ работеа со Маја Беровиќ на нејзиниот...
Радио Милева

Беше една од најбараните српски пејачки, по неа беше вистинска лудница, а денес не ја ни препознаваат на улица (ФОТО)

Српската фолк пејачка Јасна Миленковиќ  – Јами ја започна својата кариера во 90-тите. Оваа пејачка се сметаше за една од најпосакуваните...
Радио Милева

Инди се соблече, па вниманието на себе го привлече: По операцијата сврте нова страница, па сега пејачката изгледа како латиноамериканска убавица (ФОТО)

Инди Арадиновиќ сакајќи бргу да ослабе, отиде на операција на желудникот, на кој и беше ставен прстен, но набргу потоа работите се искомплицираа....