среда, 5 август 2020

Љубов и Секс

Мажите и жените се љубоморни поради различни причини и постои научно објаснување зошто е тоа така

Љубомората е многу силно чувство што во голема мера влијае на начинот на кој човекот размислува и се однесува. Иако се тврди дека е заедничка...
Живот и Стил

Ќе се наежите од морничавата сличност: Еве како Симпсонови ја предвиде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Американскиот анимиран цртан филм Симпсонови како и за многу трагедии во светот, ја предвиде и вчерашната експлозија во Бејрут. Имено...
Радио Милева

Кога Хелена Топаловиќ ќе се нурне со бујните облини, атмосферата зоврива, а водата во базенот прелева (ВИДЕО)

Ова лето, фото-моделот Хелена Топаловиќ со својот изглед успеа засени многу попознати личности од неа.Ќерката на пејачот Топалко е ултразгодна,...
Радио Милева

Семејството на починатиот лидер на „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ, реши да ги донира неговите органи

Хрватскиот музичар и поранешен лидер на групата „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ (65), почина по сообраќајната несреќа што ја доживеа минатата...
Радио Милева

Започнува снимањето на серијата „Пејачка“ за мистериозното убиство на естрадна ѕвезда Јелена Марјановиќ: Сексапилната српска фолкерка и популарниот актер во главните улоги!

Серијата „Пејачка“ што ќе се занимава со мистериозното убиството на пејачката Јелена Марјановиќ кое ја потресе не само Србија туку...
Радио Милева

Куќната помошничка на Пријовиќ стана хит на интернет – таа го има рецептот како да ја победите короната

Александра Пријовиќ на социјалните мрежи сподели хит видео на кое главна ѕвезда е куќната помошничка на семејството Живојиновиќ. Имено,...
Радио Милева

Мина Врбашки е „ријалити секс шампионка“: Старлетата јавно беше интимна со најмногу мажи во „Задруга“ за три сезони на шоуто (ФОТО)

Старлетата Мина Врбашки стана позната во јавноста откако во 2017 година го обвини фолк-пејачкот Шако Полумента дека и испраќал на, тогаш...