вторник, 4 август 2020

Мегафон

Почина Рајко Дујмиќ: Фронтменот на легендарните „Нови фосили“ ја изгуби битката со животот во сообраќајна несреќа

Рајко Дујмиќ,  познатиот хрватски композитор и долгогодишен лидер на легендарната група „Нови фосили“ почина денес, на 66-годишна возраст,...
Мегафон

Денеска е Света Марија Магдалена: На сите жени ќе им се исполни само една желба, еве што треба да направат

Според православниот календар денеска е Св. мироносица Марија Магдалeна. Света Марија Магдалена црквата ја нарече уште рамноапостолна,...
Живот и Стил

Домашниот напиток кој прави чудо со метаболизамот – „Благодарение на истиот, никогаш не сум била послаба!“

Како да го забрзаме метаболизамот? Многумина сметаат дека за оваа цел, доволно е да се откажат од десертите, лебот и брзата и нездрава...
Радио Милева

Уште една „Ѕвезда на Гранд“ покажа со што располага: За неа можеби допрва ќе се слушне, ама затоа веднаш има што да се види! (ФОТО)

Атрактивната млада фолк пејачка Моника Ивкиќ ги изнуди воздишките на мажите кои ја следат на социјалните мрежи. Оваа „Гранд ѕвезда“...
Радио Милева

Јелена Кнежевиќ сликовито одговори дали сака машки или жени: Малку лиже сладолед, малку „се лиже“ в кревет со… (ФОТО)

Јелена Кнежевиќ неодамна бурно реагираше кога се појави видео во емисијата „Папарацо лов“, во кое се шпекулираше дека Бане Чолак и...
Радио Милева

Меган Маркл го слави својот 39 роденден, а еве каква честитка доби од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл денес го слави својот 39 роденден, а на „Инстаграм“ профилите на членовите на кралското семејство...