понеделник, 27 јули 2020

Радио Милева

Луна и Гаги Ѓогани во исто време завршија во болница: Таткото и ќерката се заразени со иста бактерија? (ФОТО)

Луна Ѓогани вчеравечер се вклучи во лајв видеото на татко и Гаги на Инстаграм, велејќи дека има проблеми со стомакот и дека ќе мора итно...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ и Жељко Јоксимовиќ се продуценти на филмот за „кафеанскиот поет на тагата“, Тома Здравковиќ: Еве која глумица ќе ја игра Силвана Арменулиќ

Филмот „Тома“ е биографска сага не само за животот на овој необичен уметник, туку и за луѓето што го направија неговиот живот и го инспирираа...
Радио Милева

Карлеуша замина на егзотичен одмор: Имало – немало корона, пејачката не може без море, па еве каде летува!

Пејачката Јелена Карлеуша ја напушти Србија. Додека нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, е во карантин во Кина, Јеца замина налетување...