петок, 24 јули 2020

Промотер

Даниел Крстески направи римејк на легендарната македонска забавна песна со патриотска содржина „Земјо мила“ (ВИДЕО)

„Колку векови во темнина си била, колку темни сказни знаеш, земјо мила, колку страдања на рамена си збрала, колку жртви ти за слобода...
Радио Милева

„Си го мазам га*ето во песокот, а вие?“: Ава Карабатиќ на плажа го напрчи задникот во кучешка поза и ги рашири нозете (фото)

Ава Карабатиќ, старлета и поранешна учесничка на реалното шоу „Парови“, на својот Инстаграм профил објавуви ултра провокативни и незгодни...
Радио Милева

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ е авион, но Мина не била отсекогаш „бомба“: Од грдо патче со влакненца под носот, до прекрасен лебед (ФОТО)

Ќерката на пејачот Жељко Јоксимовиќ, Мина Јоксимовиќ, денес е многу атрактивна, привлечна и убава девојка. Ќерката на Жељко Јоксимовиќ...
Радио Милева

Според фановите Сара Џо е уште поубава без шминка – еве ја пејачката во природно издание на плажа (фото)

Сара Јовановиќ, младата пејачка попозната како Сара Џо, ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм кога ја објави својата фотографија...
Радио Милева

Српската пејачка ја заразила и мајка си со корона: Се вклучи во емисија во живо и раскажа за тешкото и стресно искуство (фото)

Пејачката Катарина Дидановиќ, која успешно ја заврши борбата против коронавирусот, и во овонеделното издание на шоуто „Премиера –...
Радио Милева

„Голо“ издание и нова трансформација на Татијана Стефановска: Пејачката не запира со промените, а овој пат на повеќето им наликува на Шакира (фото)

Поради ситуацијата со коронавирусот, за мекедонските пејачки трпи музиката, настапите и секако паричникот ама во никој случај убавината,...
Радио Милева

Некогашната српска фолк ѕвезда се разбудила среде липосукција: Кога се погледнала во огледало, се шокирала!

Многу познати личности биле подложени на инвазивни методи за да се ослободат од маснотиите во стомакот, а една пејачка навистина се...
Радио Милева

Хелена Роза предизвика стотици реакции на Фејсбук поради објавата каде во фокус ја стави Сузана Турунџиева (фото)

Сузана Турунџиева денививе на социјалните мрежи објави фотографија која првин позитивно ги изненади следбениците, а потоа истата се...