четврток, 23 јули 2020

Живот и Стил

Колку долго трае имунитетот на коронавирусот: Истражување покажа за колку време исчезнуваат антителата

Луѓето кои прележале COVID-19 имаат краткотраен имунитет на коронавирусот. Ново истражување на Кралскиот колеџ во Лондон откри дека имунитетот...
Радио Милева

Боки 13 отворено си призна: „Бев поддржувач на СДСМ и Шарената револуција“, а за проектот имав прием и поддршка од Заев

„Меѓународниот сојуз е невладина, а не хуманитарна организација под капата на Европската Унија. Останатите обвинети се обвинети заради...
Радио Милева

Лепа Брена јавно му упати честитка на својот сопруг, а веднаш следеше коментар и од македонската пејачка

Лепа Брена повеќе од месец ужива на одмор во Монако, а друштво и прави нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ. Неодамна на одморот им се приклучи...
Радио Милева

Се појавија детали за смртта на внукот на Елвис Присли: Си пукал во главата во тоалетот каде почина и неговиот дедо!

Неодамна, светот беше шокиран од веста дека Бенџамин Кио (27), внук на рокенрол легендата Елвис Присли, се самоубил во својата вила во...
Радио Милева

„Гранд ѕвездата“ само што се излечи од коронавирус, сега и се случи нов курцшлус: Никако да му се качи! (ФОТО)

Пред неколку дена, пејачката Маријана Јукиќ ги доби резултатите од тестовите за Ковид 19 кои покажаа дека таа е негативна на овој вирус...