среда, 22 јули 2020

Радио Милева

Јелена Карлеуша „ја закопа“ Дуа Липа: „Душо следниот пат стави ја вистинската карта, не е навистина тешко“ (ФОТО)

По бројните реакции и  коментари на „вадењето“ на Дуа Липа дека „само сакала нејзинта родна земја да биде прикажана на карта“, а сподели...
Мегафон

„Press & Play“- книга во која се собрани 15-години работа на Ненад Георгиевски во реномираниот светски медиум „All About Jazz“

Како запис за еден квалитетен период во креативниот процес на голем број македонски музичари, авторот Ненад Георгиевски ја издаде книгата...
Радио Милева

По бурните реакции на јавноста, Дуа Липа одново се огласи, но не ја избриша спорната фотографија: Покајание грешним или театрално лицемерие? (ФОТО)

По бурните реакции на јавноста, Дуа Липа се огласи уште еднаш, а со новата најава се обиде малку да ги смири страстите и да објасни дека...
Радио Милева

Канје Вест објави дека сака да се разведе од Ким Кардашијан бидејќи се сомнева дека го изневерила со овој колега

Раперот и музичарот Канје Вест изјави дека планира да се разведе од Ким Кардашијан. Како причина која ја наведе за разводот е нејзиното...
Радио Милева

Јелена Голубовиќ е цел на страшна одмазда: Гркот на кој му одгризала половина машкост кога се обидел да ја силува, по долги години дознал која е и каде живее (ФОТО)

Учесничката во реалното шоу „Парови 8“, режисерката и актерка, неколу пати раскажа какво искуство имала пред дваесет и неколку години,...
Радио Милева

Дизниевата ѕвезда Бела Трон со влакна под пазувите: На нејзиното момче му порачаа – „Дечко, за неа ти си гром“ (фото)

Бенџамин Масколо е новото момче на ѕвездата на Дизни, Бела Торн, која пушта влакна на пазувите и не сака да се депилира или бричи. Американската...