четврток, 9 јули 2020

Живот и Стил

Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет! (ВИДЕО)

Параглајдинг инструкторот Хасан Кавал од Турција реши да лета во удобноста на неговиот двосед, а за целосно искуство додаде и телевизор. Кавал...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ жестоко ги нападна хулиганските испади во Белград: „Што ви значи ова уривање и палење, освен мамлаз сум и не знам што со себе“?

Филип Живојиновиќ остро го коментираше на Твитер однесувањето на демонстрантите во Србија во изминатите два дена. Како што најави,...
Радио Милева

Дворот на Сека Алексиќ остава без здив: Палми, базен, совршен екстериер од нејзиниот домашен тропскио рај (фото)

Пејачката Сека Алексиќ со години ужива во љубовта со сопругот Вељко Пиљикиќ, а нивните синови Јаков и Јован внесоа посебна среќа во...
Радио Милева

Модели, инфлуенсерки, актерки на филмови за возрасни: Кралот на „Инстаграм“ со својата луксузна јахта пристигна во Сплит

Американскиот мултимилионер Ден Билзериан или како што го нарекуваат кралот на „Инстаграм“ со луксузна јахта и згодни девојки пристигна...
Радио Милева

На Милица Тодоровиќ глумците и станаа слабост: Раскина со Петар Стругар па му се намерачи на овој актер (ФОТО)

Пејачката Милица Тодоровиќ ја прекина врската со актерот Петро Стругар пред почетокот на вонредната состојба заради корона епидемијата...