среда, 8 јули 2020

Радио Милева

Српски „генг- бенг“ среде зрело жито: Земјоделец тргна да жнее, па начека невеста и 20 голи мажи како снимаат филм за возрасни во неговата нива (ВИДЕО)

Земјоделец од Војводина додека тргнал со комбајнот да ја жнее пченицата на својата нива, налетал на неверојатна сцена… И тоа филмска,...
Радио Милева

Катарина Живковиќ требаше да одговори која има поголем музички потенцијал, Луна или Кија, а одговорот го кажа како од пушка пред Ѓогани (видео)

Катарина Живковиќ беше гостинка во емисијата „Амиџи шоу“, каде водителката Тијана Милутиновиќ ја праша кој има поголем потенцијал...
Радио Милева

Дара Бубамара се почести со уште еден стан во елитна населба во Белград, а за истиот плати повеќе од 350 000 евра

Дара Бубамара купила стан во „Белград на вода“ и за него искеширала повеќе од 350 000 евра, пишуваат српските медиуми. Пејачката неодамна...
Радио Милева

Српскиот јутубер Бака Прасе се огласи по приказните за аферата со малолетничка: „Изгубив се’, спонзори, углед…“

Познатиот српски јутубер Богдан Илиќ познат како Бака Прасе во своето ново видео најави дека ќе поднесе две тужби против девојката...
Радио Милева

Осамна фотографија на Гоца Божиновска и покојниот сопруг, сликани во младоста: Наместо во пејачката, дамите не симнуваат поглед од Шијан, а еве и зошто?! (ФОТО)

На социјалната мрежа Инстаграм се појави фотографија која досега не е видена на тогаш младата пејачка Гоца Божиновска и Зоран Шијан,...