вторник, 7 јули 2020

Љубов и Секс

Мазохисти или освојувачи:Како да ги препознаете и поради што ги привлекуваат оние кои ги омаловажуваат?

Постојат два типа на емоционално незрели личности Често сме склони да сите останати луѓе ги делиме према разни карактеристики на личноста,...
Радио Милева

Том Хенкс даде интервју по прележаниот коронавирус: „Не биди морон, само почитувај ги правилата, до здравиот разум е…“

Пред извесно време, актерот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон „го прележаа“ Ковид-19, а сега тој во интервју за британски „Гардијан“...
Радио Милева

Ѕвездата на „Гранд“ покажа повеќе од што треба: На Теа Стошевска тесниот костим и го отцрта она што го крие во подножјето на меѓуножјето (ФОТО)

Атрактивната пејачка Теа Стошевска на својот Инстаграм објави фотографија како ужива во едно кафуле пред својот последен  настап деновиве...
Радио Милева

Очи во очи: Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд пристигнаа на суд поради судењето за физичкото насилство

Џони Деп и Амбер Херд утринава (07.06) пристигнале на суд и првпат се сретнаа очи во очи по нивната разделба. Двајцата пристигнале со заштита...
Радио Милева

Кеба не може да биде покусо од другите: И тој се пофали со својот базен, но и како изгледа во костим за капење на прагот од седмата деценија (фото)

Фолкерот Драган Којиќ Кеба, на музичката сцената важи за една од пејачите кои можеби најмногу посветува внимание на неговиот физички...
Радио Милева

Ова е реалност: Папарацо фотографии од поранешниот ангел на „Викторија сикрет“, први откако ги извади силиконите (фото)

Сопругата на славниот пејач Џон Леџенд (41) ужива на одмор со семејството во Кабо Сан Лукас, каде што беше фотографирана од папараците...