недела, 5 јули 2020

Радио Милева

Бакнежи под маска: Иван Босиљчиќ и Јелена Томашевиќ уловени како разменуваат нежности во доба на корона

Пејачката Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ покажаа дека ништо не може да им ја расипе романтиката и љубовта која ја негуваат со години. Слободно...
Радио Милева

Тања Савиќ заврши во полиција: Некој се претставил како неа и се обидел да украде пари од нејзината картичка

Тања Савиќ добила повик од полиција бидејќи некој се претставувал во нејзино име и се обидел да извади пари од картичката. Според сознанијата,...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ со отворено писмо се обрати на 10 – годишната себеси: „Кога ќе дојде тој дел, ќе видиш дека животот бил генерална проба“

Тијана Дапчевиќ едвај чекаше да се отворат границите за да замине некаде на одмор. Така, таа моментално ужива во Грција, а неодамна објави...