сабота, 4 јули 2020

Мегафон

41-то издание на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ соодветно ќе се одбележи, иако нема да се одржи на традиционален начин

На последното собрание на Друштвото на филмски работници (ДФРМ) едногласно е донесена одлука во врска со годинашното издание на филмскиот...
Радио Милева

Коронавирусот ја покори естрадата: Еве кои пејачи, водители, манекенки, старлети, ријалити ѕвезди… се заразени или го прележале Ковид-19 (ФОТО)

Опасниот коронавирус ја зарази половина српска естрада! Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш веќе неколку дена се во карантин и не се...
Радио Милева

Јелена Карлеуша во нова уметничка голотија: Еротска панорама на белградската „скандал дама“ (ВИДЕО х 3)

Познато е дека Јелена Карлеуша и кога не прави ништое интересна за јавноста и медиумита, а камо ли кога подготвува или снима нови нешта....
Радио Милева

Александра Накова демантираше дека е позитивна на коронавирусот, арно ама… Ако ПЦР тестот не лаже, тогаш кој ја „мафтосува“ јавноста? (ФОТО)

Пo  написите во домашните портали дека една македонска старлета која се забавуваше во Белград, се вратила во Македонија и е позитивна...