петок, 3 јули 2020

Радио Милева

Тијана Ајфон вели дека жените кои се продаваат за пари се чесни, а открива и која е највисоката сума што и била понудена за една ноќ

Тијана Ајфон го чека судењето, на кое ќе биде утврдена нејзината вина или невиност во „Афера Кристал“. – Неодамна отворив салон за...
Радио Милева

Убав живот: Бојана Родиќ го сними летниот рај од домот на идната свекрва -пејачката Гоца Божиновска (фото)

На сите им е јасно дека Мирко Шијан, синот на Гоца Божиновска и Бојана Родиќ, сестрата на Богдана Ражнатовиќ, не се разделуваат и постојано...
Радио Милева

Води битка со опаката болест: На „Ѕвездата од Гранд“ и отстраниле ткиво, а потоа завршила на хемотерапија (фото)

Нежа Девчиќ на сите е позната како учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, чиј ментор во 2018 година беше Ѓорѓе Давид. Таа во моментот се бори...
Радио Милева

Се шпекулираше дека за беби опрема Цеца платила 200 илјади евра, но сега таа проговори за сите детали околу внукот

Цеца Ражнатовиќ стана баба на 3 јуни, кога нејзината снаа Богдана го роди синот на Веjко, Жељко. Сега таа зборуваше отворено за сè што...
Радио Милева

Втроглава сума: Откриено колку пари и платил Кристијано Роналдо на сурогат мајка за да му роди дете и да се откаже од него

Ѕвездата на Реал Мадрид, а сега и Јувентус, фудбалерот Кристијано Роналдо (35) стана татко пред десет години. Сурогат мајка го роди неговиот...
Радио Милева

Се зборуваше дека е бремена, уморна и исцрпена: Кејт Мидлтон за првпат се појави во јавност по карантинот (фото)

Војвотката од Кембриџ го посети новиот гарден центар во близина на нејзиниот дом во Норфолк, а сите со надеж дека работите ќе се вратат...
Радио Милева

Наум Стоилковски „си набави“ парче од запленетата брендирана облека на Боки 13: Портпаролот седна да се „шиша и бричи“ во Луј Витон на Боки Тредичи (ФОТО)

Бојан Јовановски заедно со Катица Јанева се се’ уште неправосилно осудени за аферата „рекет“ на 9 односно 7 години затворска казна....
Радио Милева

Александра од „Брза кујна“ јавно ги искажа емоциите кон сопругот, а потоа следуваа и честитки (фото)

Шармантната водителка на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска стана мажена жена пред точно четири години. Поминаа...