понеделник, 1 јуни 2020

Мегафон

Стефанија Гаштарска е првата македонска балерина која се вработи во ансамблот на „Бољшој театар“ во Москва

Македонската балерина Стефанија Гаштарска стана дел од ансамблот на многу посакуваниот руски театар „Бољшој“ во Москва. 18-годишната...
Радио Милева

Бугарската мисица доби необичен подарок: Михаела пиштол гола на насловната страница на „Плејбој“, затскриена само со роденденската торта кај меѓеуножјето (ФОТО)

Бугарската мисица Михаела Тодорова наполни 22 години и доби необичен подарок – втора насловница на бугарското издание на најпродаваниот...
Радио Милева

Бекамови во паничен страв: Дејвид и Викторија направија нешто што никој не го прави за да се заштитат од крадци

Фудбалерот Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, кои важат за една од најпознатите светски брачни двојки, ја изненадија јавноста...
Радио Милева

„Каде се тие убави нозе, веќе ништо немаш“: Ана Николиќ направи нова промена, а тоа не им се допадна на фановите (видео)

Пејачката Ана Николиќ со својата трансформација ги збуни главите и на мажите и на жените кои постојано го коментираат нејзиниот изглед. Ана...
Радио Милева

Познатата српска манекенка се огласи по повод апсењето на Тијана – Ајфон: „Сега барем и официјално го дознавме значењето на зборот старлета… проститутка!“ (ФОТО)

По повод апсењето на старлетата Тијана – Ајфон за организирање проституција, која со уште три други девојки со чамец илегално ја...
Радио Милева

Лепа Брена забрзано ќелави: Фолк дивата купила 7 различни перики за кои платила илјадници евра (ФОТО)

Лепа Брена (59) повеќе не јасимнува периката од својата глава, та била на сцена или дома! Како што дознава Информер, фолк ѕвездата започнала...