среда, 27 мај 2020

Радио Милева

Сандра Африка и нејзиното бившо момче Владимир Волков во жестока секс акција: Пејачката и фудбалерот ја демантираат фотографијата која кружи на Интернет (ФОТО)

Српската пејачка Сандра Африка и фудбалерот Владимир Волков се повторно во епицентарот на вниманието, по скандалозната фотографија...
Радио Милева

Почина ѕвездата од серијата „Ѕвездени патеки“ и „Сајнфелд“: Ричард Херд ја загуби битката со опаката болест

Актерот Ричард Херд, кој е најпознат во пошироката јавност како Вилхелм од „Сајнфелд“, почина во неговиот дом во Лос Анџелес на 87-годишна...
Радио Милева

„Ме допираше, ме штипкаше, а пота ми влета во тоалетот: Рада Манојловиќ за малку силувана од… жена!? (ФОТО)

Рада Манојловиќ открила на еден од домашните медиуми дека не била само мета на нападни мажи, туку и на една жена, која се обидела да ја...
Радио Милева

„Ќе го претепам пред милиони ТВ гледачи“: Крушевачкиот мафијаш Биза влегува во „Задруга“ со провокација кон Кристијан Голубовиќ (ФОТО)

Иван Митровиќ – Биза, попознат како крушевачкиот дон, кој со години важи за најжестоко момче во градот на Западна Морава,  го сврте...
Радио Милева

Не излегоа сите здебелени и запуштени од карантинот: Емилија Розман – бујна и расцветана ја дочека „слободата“! (ФОТО)

Кукавме, плачевме, се жалевме… и дојде денот. Навистина, корнавирусот и пандемијата воопшто не се безазлени и за занемарување, но...