петок, 22 мај 2020

Радио Милева

„Бесни“ машини: Погледнете какви автомобили вози Лепа Брена и членовите на нејзиното семејство (видео)

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ поседуваат голем возен парк, а во рок од еден ден од нивниот дом на Бежаниска коса излегоа...
Радио Милева

Кија Коцкар со раскопчна кошула, покажа колку е „природно надарена“: Танцот на бујните гради (ФОТО)

Пејачката Кристина Кија Кокар, победничката во првата сезона на реалното шоу „Задруга“ ги изненади сите со најновата објава во приказните...
Радио Милева

Почина уште една естрадна фолк легенда: Неговиот хит „Ти си жена мог живота“ и после речиси пет децении и денес се пее

Почина српскиот фолк пејач од постарата генерација Мирослав Радовановиќ, кој ќе остане вечно запаметен по неговиот голем хит од 1973...
Радио Милева

Неда Украден тестирана на корона: Јавно ги објави резулатите, а со постот „Збогум“ под фотографијата, ја шокираше јавноста (ФОТО)

Откако излезе од карантинот, пејачката  Неда Украден отиде да си  направи корона тест. Таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија...
Радио Милева

Откако Милош Биковиќ изјави дека би го глумел Аркан, се огласи Вељко Ражнатовиќ, со порака која нема да му се допадне на актерот (ФОТО)

Ѕездата на популарната серија „Јужен ветер“ беше гостин во шоуто „Амиџи“ чиј домаќин е Огњен Амиџиќ. За време на гостувањето, актерот...
Радио Милева

Познатиот турски актер „одлепи“ по Карлеуша: Свршеницата го фатила како „кисне“ на профилот на пејачката, па му ја раскинала веридбата (ФОТО)

Контроверзната фолк пејачка Јелена Карлеуша (41) е позната по бројни скандали, но никој не очекуваше дека заради неа, познатиот турски...
Радио Милева

Лепа Брена воодушевена од новата снаа – Пејачката првпат проговори за девојката на помалиот син Виктор

Помалиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ е во врска со Сандра Миљковиќ која студира српска книжевност, а се занимава и со шминкање. Српските...