понеделник, 18 мај 2020

Живот и Стил

Психолозите тврдат дека е ова многу моќна техника: Докажано е дека најефикасно ја смирува нервозата и напнатоста!

Психолозите се едногласни, оваа техника е најефикасна во борбата против стресот. Ако се чувствувате напнато деновиве и нервозата ве...
Радио Милева

Од Адриана Лима ќе ве заплисна плима на страсти и возбуда: Убавицата мами воздишки од Мајами (ФОТО)

Бразилската манекенка и поранешeн „Ангел на Викторија“, Адријана Лима (38) објави фотографија на Инстаграм како се сонча во црно, минијатурно...
Радио Милева

Мерил Стрип 40 години има успешен брак, но никој не верувал дека по трагедијата таа ќе живее нормално

Холивудската актерка Мерил Стрип може да се пофали со завидна кариера, но и исполнет приватен живот и брак што трае четириесет години. Имено,...
Радио Милева

Уште една „Гранд ѕвезда“ се соблече без грам срам, па го запали „Инстаграм“: Тамара е секси бомбона и во време на корона (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивната фолк пејачка Тамара Радмиловиќ ги измами воздишките на многу мажи кои ја следат на социјалните мрежи. Оваа натпреварувачка...