недела, 17 мај 2020

Радио Милева

На Кристијан Голубовиќ за „Задруга“ му нудат 400 илјади евра, а доби интересна понуда и за „Парови“, но имаат услов

Кристијан Голубовиќ неодамна повторно е на слобода и веднаш започна да се шпекулира за неговото влегување во ријалити шоу. Имено, се...
Радио Милева

Сите се сеќавате на Кончита што победи на Евровизија, па призна дека има ХИВ: Сега никој не може да верува како изгледа денес (фото)

Поранешната евровизиска победничка Кончита Вурст, многумина не ја препознаа кога се појави во специјалната „Евровизија“ што се емитуваше...
Радио Милева

„Вечерва сите сме победници“: Евровизија се одржа како никогаш досега, а Васил Гарванлив горд што беше дел од „Europe Shine a Light“ (видео)

Наместо на сцената во Ротердам, големата еуфорија и сјај, годинешното издание на Евровизија помина без натпреварување и победник. Годинава...