петок, 15 мај 2020

Мегафон

Асоцијација на Евент Индустрија бара средба со Владата: 20.000 луѓе 70 дена се без никаков приход и можност за работа или ангажман

Компаниите од секторот за организација на настани (Организација на настани од секаков вид, Рентал компании, Видео, ТВ и филмски продукции,...
Промотер

Благојче Стојановски – Туше својот голем хит „Штом тебе те видов, јас се заљубив” го овековечи со спот (ВИДЕО)

Благојче Стојановски – Туше конечно го промовираше долго најавуваниот спот за песната „Штом тебе те видов, јас се заљубив”. Спотот...
Радио Милева

Вака изгледаше најпознатата српска старлета пред бројните естетски операции: Ќе погодите ли која е? (ФОТО)

Една од најпопуларните старлети во регионот, драстично го промени својот изглед од првото појавување на телевизија до денес. Сораја...
Радио Милева

Шпекулациите за четвртата бременост на Кејт Мидлтон не стигнуваат – наводно изолацијата игрла голема улога?!

Извесно време во британските медиуми се шират шпекулации дека војвотката од Сакес, Кејт Мидлтон е бремена по четврти пат. Сепак, ваквата...
Радио Милева

Љубовната приказна на Јосипа Лисац и Карло: Тој почина во 91-ва, а таа до денес секој концерт му го посветува нему (фото)

Јосипа Лисац и Карло Метикош се обожавале на начини кој го прават само оние што се предодредени еден за друг. Се погледнале и се препознале. Карло...