вторник, 12 мај 2020

Радио Милева

Фиктет и Есра од „Истанбулската невеста“ за првпат станаа родители – гордиот татко ја покажа својата мала принцеза (фото)

Турските актери Салих Бадемчи и Имер Узгун, познати како Фикрет и секретарката Есра од серијата „Истанбулската невеста“ станаа родители...
Радио Милева

Кардашијанс повторно го налутија светот со снимка од тоалетна хартија: „Она кога имаше повеќе пари од здрав разум“

Кортни Кардашијан на социјалните мрежи објави видео на кое покажува какво изненадување и преридила нејзината сестра Клои. Меѓутоа,...
Радио Милева

Гоца Божиновска удри по Луна: „Психички е болна кога треба ја брани мајка си, а кога треба да ја*не онаа работа- тогаш е супер“

Српската пејачка Гоца Божиновска ги следи случувањата во „Задруга 3“, а за Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ нема убаво мислење. Гоца како...
Радио Милева

Нивес Целзиус сета облеана во пот, со истурени гради во гро план, сподели видео полно со воздишки, што ги „запали“ машките обожаватели (ВИДЕО)

Нивес Целзиус  очигледно квалитетно го троши своето време. И додека траеше изолацијата и сега, кога корона мерките попуштија, или сосема...
Радио Милева

Хелена Роза со емотивна роденденска честитка до мајка си, а покажа и како со сестра и Ребека изгледале како мали (фото)

Веќе неколку години, поранешната македонска ТВ водителка Хелена Роза заедно со семејството живее и работи во Нов Зеланд. Таа е често...
Радио Милева

Откако ви раскажа што е тоа „скопски фраер“, Миа Костова сега објасни како се „понаша“… „скопска шмизла“ (ВИДЕО)

Миа Костова вети, а кога Миа ќе ти вети, сметај работата е завршена… Да, Миа вети, го започна и сега го продолжува својот видео серијал...