вторник, 12 мај 2020

Радио Милева

За Филипче – времето е пари… баеги пари: Министерот за здравство со часовник вреден 5 илјади евра на рака (ФОТО)

Министерот за здравство Венко Филипче во својата колекција има часовник кој речиси никој просечен граѓанин во оваа земја не може да...
Мегафон

„Пиво Фест“ и останатите фестивали во општина Прилеп „висат во воздух“ заради корона пандемијата: Традицијата годинава „ќе мирува“?

Како поминуваат месеците се наближуваат и неколкуте манифестации кои традиционално се одржуваат во градот Прилеп. Меѓу другите, театарскиот...
Живот и Стил

Го чисти организмот, ја враќа енергијата и го подобрува расположението: Еднаш неделно уживајте во топла купка

Важно е овие денови да се грижиме за себе и за своето здравје, бидејќи ако не го правиме тоа за нас, кој ќе го прави? Зошто понекогаш не...
Радио Милева

Запознајте ја Ивана Цвикиќ – официјално прогласена за најубава и најсекси „Ѕвезда на Гранд“ годинава (ФОТО)

Ивана Цвикиќ, атрактивната учесничка во регионалното музичко талент шоу натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, беше прогласена за најубавата...
Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ е секс бомба и во шестата деценија: Разголена само по бањарка во бањата, актерката покажа што е еротика со стил (ФОТО+ВИДЕО)

Лидија Вукичевиќ (57) важи за една од најубавите актерки и најнегувана на домашната јавна сцена. Таа често ги објавува своите фотографии...