сабота, 9 мај 2020

Промотер

Последен поздрав за Драган Вучиќ: „Свирете ја зајди, зајди“ во нова изведба на Олгица Христовска и триесетина музичари (ВИДЕО)

Триесетина музичари под водство на диригентот Љупчо Мирковски, ја отсвиреа одново, а Олгица Христовска ја испеаја песната „Свирете...
Радио Милева

Дуња Илиќ ја нападнал манијак: Пејачката сега се враќа на истото место за да го начека повторно… а, еве и зошто? (ФОТО)

Контроверзната  српска пејачка Дуња Илиќ била нападната на улица, а за непријатното искуство, се огласи на својот Инстаграм профил. На...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ во филм за возрасни: Старлетата и бивша водителка на „Задруга“ сама го објави клипот, за јавноста да процени… таа е или не е таа? (ФОТО)

Старлетата и поранешна  ТВ водителка на реалното шоу  „Задруга“, Тамара Ѓуриќ, се огласи на социјалните мрежи  за да ги негира гласините...
Радио Милева

Властите најавија отворање на локалите, музичарот и угостител Трајче Толевски го најави новото мени на својата кафеана: Штом помине забраната ќе посакате менито да го „грицнете“ повеќе од храната (ВИДЕО)

Корона пандемијата наводно почнала да стивнува, па властите полека почнаа да ги олабавуваат мерките. Меѓудругото, најавија скорешно...
Радио Милева

Владата најави отворање на угостителските објекти со „чудни“ протоколи на однесување, естрадата ги зеде на мајтап: Дали на пејач(к)ите ќе им остане само „стапот“… за бакшиш? (ВИДЕО)

Владата најави дека за кратко време по препорака на Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство ќе донесе одлука за...