вторник, 5 мај 2020

Живот и Стил

Очилата за сонце ве штитат од штетните сончеви зраци, но сепак не треба да ги носите наутро: Знаете ли зошто?

Исто како и за време на сончевите летни денови и во пролет кожата треба да се заштити со креми и лосиони со заштитен фактор за да не изгорите,...
Радио Милева

Нивес Целзиус во нова провактивна поза и безобразно прашање: „Дали и вие пеете на банана, пред да ја лапнете?“ (ФОТО)

Хрватската старлета, пејачка, и актерка  Нивес Целзиус (38) често знае дека ги „запали“ своите машки следбеници на социјалната мрежа...
Радио Милева

Мила Јововиќ и Коко Ти Остин со фотографии како ги дојат своите малечки: Светски познатите Србинки се секс симболи и како мајки (ФОТО)

Американската актерка со српско потекло Мила Јововиќ (45) се породи на 2 февруари 2020 година, на 45-годишна возраст, и донесе девојче на свет. Убавата...
Радио Милева

Стомак до заби: Богдана Ражнатовиќ влезе во деветтиот месец од бременоста, а сестра и објави домашно видео од разнежнетата трудница (видео)

За најдоцна еден месец, семејството Ражнатовиќ ќе се прошири за уште еден член. Сите се во исчекување на малиот Жљеко кој ќе го носи името...