сабота, 2 мај 2020

Мегафон

„Вие сте шампиони“: Легендарните „Квин“ им посветија преработка на својот голем хит на здравствените работници и пациентите (ВИДЕО)

Двајцата преостанати членови на ориганлната постава на легендарните „Квин“, гитаристот Брајан Меј и тапанарот Роџер Тејлор, заедно...
Радио Милева

Елеонора Миљковиќ – родена да блеска и предизвикува „слатка треска“: Македонската учесничка во „Задруга“ во нова, жешка фотосесија (ФОТО)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ на јавноста и стана позната по нејзиното учество во реалното шоу „Задруга“. Елеонора  важеше за една...
Радио Милева

Еве чија љубов во светот на познатите коронапандемијата ја уништи, а чија ја зацврсна, како никогаш порано (ВИДЕО)

Распадот на љубовната врска на фолк пејачката Милица Тодоровиќ и глумецот Петар Стругар по петмесечното запознавање заради коронавирусот...
Радио Милева

Додека светот бара вакцина, пејачката Сани Гроздановска го најде лекот за корона, па упати апел до надлежните да ја послушаат (ФОТО)

Пандемијата на коронавирусот не уништи… Не запусти, на секое поле… Здравствено, физички, психички, социјално, економски… Не...
Радио Милева

Кај беа и што „кркаа“ познатите македонски фаци за 1-ви Мај: Од скара на балкон и прасе на ражен во двор, до јагоди, пршута и печеница на викендица… (ФОТО)

Први Мај… Ден на трудот, ден на работникот, симбол на борбата за неговите права за подобри работни услови, помала експлоатација, помало...