вторник, 31 март 2020

Живот и Стил

Еве решение за проблемот кој ги мачи многумина: Како да носите маска, да не ви се замаглат очилата?

Ако носите очила, тогаш сигурно сте забележале дека тие многу брзо се замаглуваат ако преку уста и нос ставите заштитна маска – полициската...
Радио Милева

Џими Мицевски лидерот на групата „Молика“ и сопруг на пејачката Анета Мицевска осуден на 2 години и 6 месеци затвор (ФОТО)

Музичарот и лидер на групата “Молика“, Џими Мицевски кој воедно е сопруг на пејачката Анета Мицевска, осуден е денес на казна затвор...
Радио Милева

Британската старлета Деми Роуз ни гладна ни жедна, ама затоа одново гола по дома: Ако ти е фрижидерот празен, наполни ги барем очите (ФОТО)

Една од ретките добри страни на карантинот е таа што по дома не мораме којзнае како да се облечеме, односно можеме да се шетаме раскомотени,...
Радио Милева

Барбара Шегетин разголена во карантин: Пријателката на Спејко со секси видеа и фотографии убива монотонија додека е во изолација (ФОТО+ВИДЕО)

На некогашната учесничка во реланото шоу „Големиот брат“, Барбара Шегетин и е многу здодевно во карантин. Сестрата на бившата девојката...