сабота, 28 март 2020

Мегафон

Викендов прекин на врнежите и краткотрајно затоплување, од среда пак пообилен дожд и пад на температурите

Суво и посончево време со повисоки дневни температури се очекуваат во текот на утрешниот ден и во понеделник претпладне, а веќе од попладнето...
Радио Милева

Влатко Лозаноски постави предизвик што ќе се памти, кој не е музички, ама затоа му го смени личниот опис: Еве кого друг предизвика Лозано? (ФОТО)

Во морето од предизвици на социјалните мрежи кои се посетени како никогаш порано во историјата на нивното постоење, многумина од познатите...
Радио Милева

Старлетата гневна што мораше да слави роденден сама во карантин: Деми Роуз на короната и покажа среден прст, а на фановите внимание во топлес издание (ФОТО)

Старлетата Деми Роуз мораше да го прослави својот 25 роденден, сама во изолација. Таа првично планирала да го прослави овој датум со посета...
Радио Милева

Рада Манојловиќ и Харис заради коронавирусот раскинаа: Карантинот сите ги зближува, нив жестоко ги скара! (ФОТО)

Над врската на Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ повторно се надвија темни облаци. Како што открива изворот за „Стар“,  естрадно-љубовната...
Радио Милева

На социјалните мрежи, предизвик до предизвик… само внимавајте да не ги измешате: „Како кучката моја, нигде нема друга…“ (ФОТО)

Корона вирусот и неговото експресно ширење не затвори сите дома… И додека светот бара начини како да се справи со пандемијата од...