среда, 25 март 2020

Живот и Стил

Нема потреба да ги перете по секое носење: Како најдобро да ги дезинфицирате маските од платно по носењето?

Поради недостаток на хируршки маски во аптеките, многумина беа креативни и започнаа да прават свои. Сепак, веднаш се појави прашањето...
Радио Милева

Хајди Клум и нејзиниот сопруг молеа да бидат тестирани, а по 14 дена се случи тоа и еве што покажаа резултатите

Германската манекенка Хајди Кум и нејзиниот сопруг стравуваа дека се заразени од коронавирус. Таа мислеше дека тој се разболел на турнејата,...
Радио Милева

Меган Маркл и Хари споделија совети за однесување во време на корона, но никој не очекуваше дека ќе наидат на вакви реакции

Меган Маркл и принцот Хари на социјалните мрежи споделија неколку совети како да се однесуваат граѓаните за време на пандемијата корона. Имено,...
Радио Милева

Тара Симов и Матеја се степаа во „Задруга 3“: Летаа пцости и жестоки навреди, шлаканици и тупаници… (ВИДЕО)

Тара Симов најпрвин влезе во расправија со Матеја Матијевиќ, а потоа од вербален конфликт, расправијата премина во физичка пресметка. Имено,...