вторник, 24 март 2020

Љубов и Секс

5 работи за коишто треба да му се заблагодарите на вашиот поранешен партнер пред да започнете нова врска

Заблагодарувањето значи да бидете слободни и ви дава моќ да се ослободите од постојаното размислување за врската и да продолжите напред....
Мегафон

Седи дома и гледај филмови од Кинотека на Македонија: „Среќна нова ‘49“, „Дае“, „Тетовирање“, „Џипси меџик“…

Филмските остварувања на  македонскиот режисер Столе Попов, „Среќна нова ‘49“, „Дае“, „Тетовирање“, „Џипси меџик“ и филмови од браќата...
Живот и Стил

Здодевно ви е во карантин? Испланирајте некое од овие незаборавни патувања за подобрите времиња кои доаѓаат

Иако вашите пролетни патувања пропаднаа, зошто да не го искористите слободното време кое сега го минувате во вашите домови и да испланирате...
Радио Милева

Луна по вршењето нужда, си излезе од WC-то без да ги измие рацете, а камерите сето тоа го снимија! (ФОТО)

Коронавирусот беснее наоколу, но за учесниците во реалното шоу „Задруга 3“ короната како да ја нема, да не постои. Исто како што не постои...
Радио Милева

Хрватскиот хитмејкер Тончи Хуљиќ како Баба Ванѓа: Го осигурал сиот недвижен имот во Загреб само ден пред земјотресот

Тончи Хуjиќ навреме го избегнал земјотресот во Загреб затоа што тој и неговото семејство заминале во Сплит, каде што имаат куќа, и таму...
Радио Милева

Ова е македонската трансродова пејач(ка) која го брануваше „Х фактор“: Денес има ново име, изгледа пет пати поженствено, а машките и паѓаат на колена (ФОТО+ВИДЕО)

Се сеќавате ли на македонскиот пејач(ка) Филип Јаневски? Ја паметите ли Фифи, трансродовата пејач(ка) која го брануваше „Х фактор“ и...