понеделник, 23 март 2020

Радио Милева

Арнолд Шварценегер донираше 3 милиони долари за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер во соработка со социјалната платформа „TikTok“ донираше 3 милиони долари за децата на кои им е...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ среде емисија ја искара Ана Бекута затоа што не ги почитува мерките за зашита од корона

Поради коронавирусот многу јавни личности ги откажаа своите настапи, а бидејќи последните денови пред да се прогласи вонредна состојба...
Живот и Стил

Пензионерка од Белград стана хит на социјалните мрежи: Вака го прошета своето куче среде полициски час (ВИДЕО)

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив,...
Радио Милева

Јавните личности со апел – останете дома, а пејачот Ѓорѓије Ковачевиќ познат како „свештеникот“ од „Ѕвездите на Пинк“ по логика на инает: „Излезете од дома“!? (ФОТО)

Многу јавни личности од целиот регион и светот ги повикаа луѓето да останат дома, бидејќи коронавирусот станува се посериозна закана...
Радио Милева

Познатата Бонд девојка сподели убава вест држејжи го синот во прегратка: „Се излекував од коронавирусот!“ (фото)

Во 192 земји низ целиот свет, досега се заразени вкупно 339.234 лица со коронавирус, а починале 14.703 лица, според најновите податоци на сајтот...
Радио Милева

Сандра – Африка „лечи“ од паника: Пејачката објави секси фотографија од дома, следбениците „паднаа во кома“ (ФОТО)

Пејачката Сандра – Африка е позната по нејзините провокативни изданија на фотографиите и видеата кои ги споделува на социјалните...
Радио Милева

Само по боксерки: Јелена Карлеуша објави фотографија од Душко Тошиќ и покажа како го поминуваат времето во карантин (фото)

Неодамна во медиумите се појавија шпекулации дека Душко Тошиќ наводно ја претепал Јелена Карлеуша и дека поради тоа пејачката го пријавала...
Радио Милева

Нема да продолжи актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“? Воја откри за какви опции размислуваат сопствениците на продукцијата

Гранд поради коронавирусот и вонредната состојба одлучи да ги одложи снимањата на „Ѕвездите на Гранд“, а емисијата „Специјал“ ќе...